Sınavları Eğlenceli Hale Getiren Plickers

Eğitimin teknolojileri ile dersler etkileşimli hale gelirken çocukların da ilgisi artıyor.

www.plickers.com
www.plickers.com

Benim de kullandığım bir teknoloji Plickers. Akıllı tahtayı ve telefonunuzu kullanarak çocuklarınıza eğlenceli sınavlar yapabilirsiniz.

Öncelikle www.plickers.com web sitesinde kayıt oluyoruz. Kayıt olduktan sonra kütüphane oluşturup sorularımızı buraya ekliyoruz. Soruları ekledikten sonra sınavı yapacağımız sınıf oluşturuyoruz ve bu sınıfa öğrenci ve soru ekliyoruz. Daha sonra öğrencileri ekledikten sonra her öğrenci için kare kod indiriyoruz. Öğrenciler cevaplarını bu karekodları kullanarak verecekler.

plickers Kod

Telefonumuza plickers uygulamasını indiriyoruz. Sisteme giriş yapıyoruz ve karşımıza web sitesinden oluşturduğumuz bilgiler geliyor. Telefondan sınıfı seçiyoruz web sitesinden de now playing butonuna tıklıyoruz. Daha sonra telefondan soruları seçtiğimizde web sitesinde de o soru geliyor.

Çocuklar soruları akıllı tahtadan görüyorlar. Cevaplarını kare kod yardımıyla bize gösteriyorlar. Biz de telefondaki uygulamayı kullanarak kare kodları taratıyoruz. Böylece eğlenceli bir sınav yapmış oluyoruz.